باربر – مستخدم ماهواره سینمایی روزنامه

باربر – مستخدم: ماهواره سینمایی روزنامه تبلیغات بازیگران منافقین مسئولان ماهواره تبلیغات نمایش فرهنگ

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی چراغ سبز اصلاح‌طلبان به ائتلاف با اعتداليون

عارف در ديدار با جوانان حزب اعتدال و توسعه: به ائتلاف با گروه‌هاي همسو اصرار داريم 

چراغ سبز اصلاح‌طلبان به ائتلاف با اعتداليون

چراغ سبز اصلاح طلبان به ائتلاف با اعتداليون

عبارات مهم : انتشار

عارف در ديدار با جوانان حزب اعتدال و توسعه: به ائتلاف با گروه هاي همسو اصرار داريم

محمدرضا عارف كه اخيرا گفته بود اصلاح طلبان در انتخابات ١٤٠٠ كانديداي خود را خواهند داشت، در ديدار با اعضاي شرکت جوانان و دانشجويان حزب اعتدال و توسعه تاكيد كرد كه با ائتلاف درون جرياني كاملا موافق هست. او گفت: «ما به ائتلاف در داخل يك جبهه سياسي و گروه هاي همسو البته با سازوكار براق و مشخص اصرار داريم. احزاب عضو يك جبهه در چارچوب هاي مشخص مي توانند ائتلاف كنند و تشكيل شوراي عالي سياستگذاري اصلاح طلبان هم در همين راستا بود. ائتلاف با جريانات رقيب هم به صورت اقتضايي و برحسب ضرورت مي تواند انجام شود.»

چراغ سبز اصلاح‌طلبان به ائتلاف با اعتداليون

وي با تاكيد بر اينكه اعلام روش انتخاباتي براي انتخابات سال ۹۸ بسيار زودهنگام هست، مهم ترين مساله جبهه اصلاحات را در حال حاضر انسجام بخشي به تشكيلات دانست و از همه نخبگان اصلاح طلب خواست در مسير وحدت و همگرايي اين جريان سياسي گام بردارند و به انسجام بخشي اين جريان كمك كنند.

حواشي فراكسيون اميد

يكي از دلايل ايجاد ترديد در ائتلاف اصلاح طلبان و ميانه روها عملكرد فراكسيون اميد هست. اعضاي اين فراكسيون در جريان انتخابات ٩٤ با حمايت جريان اصلاحات به بهارستان راه يافتند ولی برخي از آنها نشان دادند كه رفيق نيمه راه هستند و نبايد چندان روي همراهي آنها حساب كرد. برخي از فراكسيون اميدي هاي بعد از انتخابات هيات رييسه مجلس، در جريان راي اعتماد به كابينه دوازدهم علی رغم انتظار اصلاح طلبان عمل كردند. همين ماجراها موجب شد كه بحث انتشار فهرست اسامي با وجود داشتن مخالفاني در درون فراكسيون، مطرح شد.

عارف در ديدار با جوانان حزب اعتدال و توسعه: به ائتلاف با گروه‌هاي همسو اصرار داريم 

محمدرضا عارف در ديدار با جوانان اعتدال و توسعه در مورد اين فراكسيون نيز توضيحاتي داده هست. او گفت: «از همان ابتداي تشكيل فراكسيون اميد دو گروه تلاش كردند فراكسيون اميد را به حاشيه ببرند. يك گروه افرادي بودند كه تلاش كردند با شبيه سازي با يكي از ادوار مجلس، تشكيل فراكسيون اميد را به زعم خود در راستاي ضديت با نظام و تعبيرات بي ربطي از اين دست القا كنند. گروه دوم هم كساني بودند كه با نردبان ليست اميد وارد مجلس شدند و با همسو شدن با گروه اول و به بهانه آنچه دوري از تندروي ناميدند راه ارزش را از ما جدا كردند در حالي كه منش و روش اعضاي فراكسيون اميد نشان داد هيچ ميانه اي با تندروي ندارد و به دنبال مطالبات بحق مردم هستند و همواره به شعار اصلي خود كه اميد، آرامش و رونق اقتصادي است پايبند است.»

عارف ادامه داد: «اگر تاكنون در انتشار نام اعضاي فراكسيون اميد تعللي صورت گرفت به خاطر ملاحظه حال برخي افراد بود كه در جلسات خصوصي برخي ملاحظات شخصي را مطرح مي كردند ولي در آينده اي نزديك ليست اعضاي فراكسيون اميد اعلام مي شود.»

انتظار مي رود كه انتشار فهرست فراكسيون اميد به اين حاشيه ها خاتمه داده و وزن آن را مشخص كند. بعد از انتشار اين فهرست روشن خواهد شد كه چه كساني و در كدام مقاطع با اكثريت فراكسيون همراهي نمي كنند. به اين ترتيب كارنامه آنها نزد افكارعمومي مشخص خواهد بود و به اصلاح طلبان نيز كمك مي كند كه بعد از دو سال در مورد ائتلاف مجدد يا عدم ائتلاف با آنها راحت تر و قاطع تر تصميم بگيرند.

چراغ سبز اصلاح‌طلبان به ائتلاف با اعتداليون

پيش از اين محمدرضا نجفي، نماينده بابل و عضو شوراي مركزي فراكسيون اميد در اين باره به «اعتماد» گفته بود: «تعدادي از نمايندگان در انتخابات با عنوان ليست اميد وارد مجلس شدند و بعدا به دلايل متفاوت فعاليتي در فراكسيون اميد نداشتند. من اعتقاد دارم بايد اين دوگانه را در مجلس حل كنيم و اعلام اسامي اعضاي فراكسيون مي تواند گام نخست براي اين تصميم باشد. قواعد و ساز و كارهاي كار پارلماني و انتخاباتي و تشكيلاتي اقتضا مي كند فراكسيون با چارچوب روشن تر و تركيب مشخص تر فعاليت كند. اعضا، حقوق و تكاليف و تعهدات اعضا مشخص باشد. ضمن اينكه با اين كار پاسخ روشني به افكار عمومي خواهيم داد. اين مطالبه مردمي است كه به اين جريان راي داده اند.»

اعضاي فراكسيون اميد انتشار فهرست را به عنوان راهكاري براي براق كردن عملكرد خود برگزيده اند و گمان مي كنند كه شفافيت حاصل از آن تكليف ائتلاف با اعتداليون را مشخص خواهد كرد. البته منظور از اعتدال رويكرد ميانه رو ها است و نه عقب نشيني از مواضع اصلاح طلبي. اين را محمدرضا عارف مي گويد. او در ديدار با جوانان اعتدال و توسعه با بيان اينكه شخصا تلاش كردم فعاليت هايم رويكرد اعتدالي داشته باشد، عنوان كرد: واژه «اعتدال» نبايد به معناي كوتاه آمدن يا سازش تعبير شود. كشور ما هميشه از افراطي گري آسيب ديده است و بسيار خوشحالم كه جوانان ما در دهه ۹۰ به موضع اعتدالي روي آوردند.

عارف در ديدار با جوانان حزب اعتدال و توسعه: به ائتلاف با گروه‌هاي همسو اصرار داريم 

اخبار سیاسی – اعتماد

واژه های کلیدی: انتشار | جوانان | انتخابات | اصلاح طلب | اصلاح طلبان | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz