باربر – مستخدم ماهواره سینمایی روزنامه

باربر – مستخدم: ماهواره سینمایی روزنامه تبلیغات بازیگران منافقین مسئولان ماهواره تبلیغات نمایش فرهنگ

گت بلاگز اخبار اجتماعی مخالف تعطیلات ۳ ماهه مدارس هستیم ، موافقت آموزش و پرورش با کلیات «تعطیلات زمستانی مدارس»

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه با کلیات تعطیلات زمستانی مدارس به شرط اصلاح تقویم آموزشی موافق هستیم، گفت: عنوان تعطیلات مدارس بسیار پیچیده است و

مخالف تعطیلات ۳ ماهه مدارس هستیم ، موافقت آموزش و پرورش با کلیات «تعطیلات زمستانی مدارس»

موافقت آموزش و پرورش با کلیات «تعطیلات زمستانی مدارس»/ مخالف تعطیلات ۳ ماهه مدارس هستیم

عبارات مهم : آموزش

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه با کلیات تعطیلات زمستانی مدارس به شرط اصلاح تقویم آموزشی موافق هستیم، گفت: عنوان تعطیلات مدارس بسیار پیچیده است و کل کشور را از ابعاد متفاوت تحت تاثیر قرار می دهد.

به گزارش ایسنا، مهدی نوید ادهم در نشست خبری که در استودیو الفبای وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، راجع به پیشنهاد اخیر شرکت محیط زیست مبنی بر تعطیلی یک ماهه مدارس در زمستان به منظور کم کردن آلودگی هوا و اظهار نظرهای چند گانه معاونین وزارت آموزش و پرورش در این خصوص گفت: مغایرتی بین نظرات بنده و سایر معاونین وزارتخانه در این خصوص وجود ندارد.

مخالف تعطیلات ۳ ماهه مدارس هستیم ، موافقت آموزش و پرورش با کلیات «تعطیلات زمستانی مدارس»

وی افزود: ما به تعطیلی مدارس چه تعطیلات زمستانه و چه تعطیلات موردی که پیش می آید از منظر اموزش و تربیتی نگاه می کنیم و نه از منظر آلودگی هوا و همه سال تحصیلی را یکپارچه می بینیم.

مخالفت با تعطیلات سه ماهه تابستانی

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه با کلیات تعطیلات زمستانی مدارس به شرط اصلاح تقویم آموزشی موافق هستیم، گفت: عنوان تعطیلات مدارس بسیار پیچیده است و

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه از منظر سند تحول یک سال تحصیلی از اول مهر شروع می شود و تا شهریور سال آینده ادامه پیدا می کند، گفت: جهت این یکسال باید برنامه داشته باشیم و کل یک سال را مدیریت کنیم. بخشی از این وقت در مدرسه می گذرد و بخشی دیگر به خاص در تابستان در خارج از محیط مدرسه که باید آن وقت را نیز با همکاری خانواده ها مدیریت کنیم. از این منظر سه ماه تعطیلی تابستان توجیهی ندارد و به جد خواهان تعطیلی تعطیلات تابستانی هستیم که یکی از مصوبات مجلس مانع آن است.

نوید ادهم ادامه داد: طبق مصوبه سال ۱۳۷۶ مجلس یک سال تحصیلی از اول مهر شروع می شود و تا آخر اردیبهشت ماه ادامه پیدا می کند و خرداد وقت امتحانات هست. اگر بخواهیم این تقویم آموزشی را عوض کردن دهیم و به عنوان مثال وقت شروع سال تحصیلی را عقب کشیده و به شهریور بیاوریم مخالف و مغایر این مصوبه و قانون مجلس هست. جهت عوض کردن تقویم آموزشی ابتدا باید با مجلس توافق کنیم و سپس وارد فازهای بعدی و بررسی مواردی چون تعطیلات زمستانه شویم.

نوید ادهم با تاکید بر اینکه با کلیات تعطیلات زمستانی به شرط اصلاح تقویم آموزشی موافقیم، گفت: آلودگی هوا تنها در چند کلانشهر عنوان بحرانی است ولی باید به کل کشور توجه کرده و تنوع اقلیمی استان های متفاوت را در نظر بگیریم و به این پرسش پاسخ دهیم که چگونه می توان با توجه به تنوع اقلیمی وقت شروع سال تحصیلی را جهت استان های متفاوت در نظر بگیریم؟.

مخالف تعطیلات ۳ ماهه مدارس هستیم ، موافقت آموزش و پرورش با کلیات «تعطیلات زمستانی مدارس»

تغییر تقویم آموزشی به زودی اجرایی نخواهد شد

مخالفت با تعطیلات یکماهه زمستانی بدلیل آلودگی هوا /با کلیات تعطیلات به شرط اصلاح تقویم آموزشی موافقیم

وی ادامه داد: یکی از این پیشنهادات این است که به عنوان مثال کشور به چهار منطقه تقسیم شود و چهار وقت شروع سال تحصیلی داشته باشیم که البته بررسی همه این موارد منوط به اجازه مجلس است و قطعا چنین تغییراتی وقت بر هستند و به زودی اجرا نخواهند شد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه با کلیات تعطیلات زمستانی مدارس به شرط اصلاح تقویم آموزشی موافق هستیم، گفت: عنوان تعطیلات مدارس بسیار پیچیده است و

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه تعطیلی مدارس عنوان بسیار پیچیده ای است و کل کشور را از لحاظ اقتصادی، سیاسی و اجتماعی تحت تاثیر قرار می دهد، گفت: مجلس می تواند با همکاری دولت تصمیمی بهینه بگیرد که همه این موارد در آن لحاظ شود بنده هم مخالف تعطیلات یک ماهه زمستانی به علت آلودگی هوا هستم ولی با کلیات تعطیلات زمستانی به شرط اصلاح تقویم آموزشی موافقم.

وی در پاسخ به اینکه آیا باید شرکت محیط زیست در این خصوص پیشنهاد مطرح کند؟ گفت: ما قبلا راجع به آلودگی هوا کارگروهی با محیط زیست داشتیم و اعلام کردیم باید تقویم آموزشی اصلاح شود که در دولت در سال گذشته به تصویب رسید ولی در مجلس تایید نشد البته هنوز پرونده باز است و می توان آن را بررسی کارشناسانه کرد.

مخالف تعطیلات ۳ ماهه مدارس هستیم ، موافقت آموزش و پرورش با کلیات «تعطیلات زمستانی مدارس»

آموزش و پرورش هیچ تصمیم جدیدی راجع به آموزش زبان نگرفته است

به گزارش ایسنا، دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در ادامه راجع به ممنوعیت آموزش زبان انگلیسی در مدارس ابتدایی اظهار کرد: بر خلاف مصاحبه ای که از صدا و سیما پخش شد ممنوعیت آموزش زبان مصوبه جدیدی نبود و کج تابی داشت. آموزش و پرورش هیچ تصمیم جدیدی راجع به آموزش زبان نگرفته است و از گذشته آموزش زبان در دوره ابتدایی را در مدارس و در جدول برنامه درسی نداشته ایم و آموزش زبان از پایه هفتم شروع می شود.

وی ادامه داد: اتفاقا زبان انگلیسی از دروس جدی دبیرستان است و ما کما فی السابق اهتمام جدی داریم که همه دروس از جمله زبان با کیفیت بالاتری به دانش آموزان ارائه شود.

وی با اشاره به دستاوردهای خوب آموزش زبان انگلیسی و عوض کردن محتوای آموزشی اظهار کرد: ما رویکردهای جدیدی در آموزش زبان اتخاذ کردیم که مطابق رویکردهای بین المللی است و چهار مهارت خواندن، نوشتن، گوش کردن و سخن گفتن در آن مورد توجه قرار گرفته است.

مویدی راجع به شروع سن آموزش زبان نیز توضیحاتی ارائه کرد و گفت: موفقیت یا عدم موفقیت در فراگیری زبان صرفا به مولفه وقت و سن شروع آموزش بر نمی گردد و مولفه های مختلفی در آن دخیل است که از جمله آنها می توان به صلاحیت های حرفه ای معلم، محتوای مناسب و شیوه های ارزشیابی اشاره کرد.

وی افزود: ادعا می کنیم تغییرات مثبتی در محتوای کتب درسی زبان اتفاق افتاده هست. هر چند باید توجه کرد بسیاری کشورها محتوا را متناسب با فرهنگ بومی خود بازتولید می کنند لیکن زبان انتقال دهنده یک فرهنگ است.

فعلا موافق آموزش زبان خارجی در برنامه رسمی دوره ابتدایی نیستیم

نوید ادهم با بیان اینکه آنطور نیست که همه دنیا به این نتیجه رسیده باشند که آموزش های زبان را پیش از دبستان شروع کنند اظهار کرد: سن شروع آموزش زبان دوم در کشورهای متفاوت متفاوت هست. در کشور عزیزمان ایران این آموزش از کلاس هفتم شروع می شود و ما در دوران دبستان زیاد روی تقویت بنیه فارسی متمرکز می شویم. اگر بنیه فارسی دانش آموزان تقویت شود روی یادگیری همه دروس اثرگذار هست. البته هنگامی که از آموزش زبان صحبت می کنیم مقصود ما فقط انگلیسی نیست. ما نخواستیم اسیر امپریالیسم زبانی بشویم به همین خاطر در سند تحول چند زبان دیگر از جمله عربی، آلمانی و … نیز دیده شده است است.

وی با تاکید بر اینکه تلاش می کنیم آموزش زبان در دوره متوسطه را تقویت کنیم در پاسخ به اینکه آیا آموزش و پرورش همانطور که خواسته والدین است قصد ندارد آموزش های زبان را از دوره دبستان شروع کند؟، گفت: در این خصوص اختلاف نظر وجود دارد و بررسی های کارشناسانه ای در حال انجام است ولی در شرایط فعلی به هیچ وجه موافق با اجرای آموزش زبان در برنامه رسمی دوره ابتدایی نیستیم و چیزی تحت عنوان آموزش زبان نه در دوره رسمی و نه در دوره های فوق برنامه وجود ندارد و اگر غیر از این در مدارس رخ دهد تخلف محسوب می شود.

توضیحاتی راجع به عوض کردن نام وزارت آموزش و پرورش به وزارت تربیت رسمی و عمومی

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در تصویر العمل به بیانات اخیر معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش مبنی بر عوض کردن نام این وزارتخانه به «وزارت تربیت رسمی عمومی» گفت: واژه آموزش و پرورش یا اموزش و تربیت یک واژه نوظهور در کشور ماست که قدمت صد و اندی ساله دارد و شما در کتاب هایی چون گلستان و کلیله و دمنه این دو واژه را نمی بینید. زمانی که نظام تازه آموزشی مطرح شد واژه آموزش و پرورش از ترجمه واژه education گرفته شد.

وی افزود: از همان روز اول این ترجمه موافق و مخالفانی داشت و بعضی اعتقاد بودند دو واژه آموزش و پرورش در کنار یکدیگر کج تابی دارد و نوعی دوگانگی را به ذهن متبادر می کند. ما در زمانی که سند تحول تدوین می شد جهت حل این مسئله 70، 80 ساله مکاتباتی با فرهنگستان زبان فارسی داشتیم تا یک واژه گزینش شود که هر دو مفهوم آموزش و پرورش را انتقال یافته کند. بررسی های مختلفی صورت گرفت و در نهایت به واژه «تربیت» رسیدیم. این پیشنهاد در آن وقت به شورای عالی انقلاب فرهنگی رفت و مورد تایید هم قرار داده شد ولی تصویب نشد.

نویدادهم ادامه داد: این یک پیشنهاد است و اگر روزی بخواهد جایگزین شود به آسانی قابل عوض کردن نیست لیکن در قانون اساسی و همه اسناد بالادستی واژه آموزش و پرورش استفاده می شود و باید مسیر طبیعی خود را طی کند ولی در نهایت می توان گفت: عوض کردن نام وزارتخانه به عنوان پیشنهادی با اعتبار علمی و کارشناسی قابل تامل است.

به گزارش ایسنا، دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در بخش نهایی سخنان خود با بیان اینکه آموزش و پرورش نیازمند عوض کردن و زیاد کردن کارآیی و اثربخشی است اظهار کرد: نقشه راه این عوض کردن و تحول سند تحول بنیادین است که اکنون به عنوان یک سند مادر در اختیار ما قرار دارد. ما تلاش کردیم با نگاه آینده پژوهانه این سند را تولید کنیم. لیکن پیش فرض ما این است که دانش آموزان امروز شهروندان آینده هستند و باید مهارت خوب زیستن در آینده را به آنها انتقال یافته کنیم. فرزند های ما باید زندگی در عصر فناوری ها را بلد باشند.

درخواستی از نمایندگان جهت آینده نگری ردیف بودجه جهت اجرای سندتحول

وی افزود: امروز تربیت سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بیش از گذشته در زندگی افراد موضوعیت دارد. ما تلاش کردیم زیرساخت های اجرای سند از جمله راه اندازی دانشگاه فرهنگیان، تغییرات کتب درسی و برنامه های آموزشی و زیرساخت های تجهیزاتی را فراهم کنیم. البته هنوز از حیث منابع با پرسشها جدی روبرو هستیم و امیدواریم نمایندگان مجلس در فصل بودجه به این عنوان توجه کرده و ردیفی خاص جهت اجرای سند تحول در نظر بگیرند.

نویدادهم در آخر گفت: به این جمع بندی رسیده ایم که سیر وفاداری به سند و اجرای آن رشد یابنده است و سیستم بیش از گذشته به سمت اجرای سند تحول می رود و افق روشنی پیش روست.

واژه های کلیدی: آموزش | تقویم | آموزشی | تعطیلی مدارس | آموزش زبان خارجی | شورای عالی انقلاب فرهنگی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz