باربر – مستخدم ماهواره سینمایی روزنامه

باربر – مستخدم: ماهواره سینمایی روزنامه تبلیغات بازیگران منافقین مسئولان ماهواره تبلیغات نمایش فرهنگ

گت بلاگز اخبار اجتماعی تصمیمات شورای نگهبان با نظرات امام خمینی و فقهای بزرگ تطبیق داده شود / منتجب نیا

قائم مقام حزب اعتماد ملی گفت: مورد نیاز است تا تصمیمات مهم شورای نگهبان با نظرات مشهور امام خمینی (ره) و فقهای بزرگ تطبیق داده شود؛ شورای نگهبان می تواند از نظر

تصمیمات شورای نگهبان با نظرات امام خمینی و فقهای بزرگ تطبیق داده شود / منتجب نیا

منتجب نیا: تصمیمات شورای نگهبان با نظرات امام خمینی و فقهای بزرگ تطبیق داده شود

عبارات مهم : قانون

قائم مقام حزب اعتماد ملی گفت: مورد نیاز است تا تصمیمات مهم شورای نگهبان با نظرات مشهور امام خمینی (ره) و فقهای بزرگ تطبیق داده شود؛ شورای نگهبان می تواند از نظر فقها و وکلا نیز بهره ببرد.

حجت الاسلام رسول منتجب نیا در گفت وگو با ایسنا در ارتباط با ضرورت بررسی قوانین موازی و برطرف کردن آنها اظهار کرد: بخشی از مشکلاتی که ما در امور کشور با آن مواجهیم به قوانین جاری که در مجلس مقننه یا مجالس دیگر تصویب شده است بازمی گردد؛ به نوعی بعضی قوانین کشور ما یا با هم در تعارض هستند و یا همپوشانی دارند.

تصمیمات شورای نگهبان با نظرات امام خمینی و فقهای بزرگ تطبیق داده شود / منتجب نیا

وی ادامه داد: کمیسیون های مربوطه این قوانین باید در یک هم اندیشی به بررسی این عنوان بپردازند و تلاش کنند قوانین متعارض یا موازی را از بین ببرند. نمایندگان مجلس می توانند این وظیفه را برعهده بگیرند و کمیسیون های مشترکی را ایجاد کنند و از کارشناسان حقوقی نیز کمک گرفته و مسئله را برطرف کنند.

منتجب نیا همچنین خاطر نشان کرد: ولی بخش دیگری از پرسشها ما به تفاوت برداشت و تفسیر از قوانین بازمی گردد، به طور مثال الان مسئله ای که جهت عضو شورای شهر یزد به وجود آمده ربطی به قانون جاری کشور ندارد، بلکه به برداشت شورای نگهبان از یک قانون باز می گردد.

قائم مقام حزب اعتماد ملی گفت: مورد نیاز است تا تصمیمات مهم شورای نگهبان با نظرات مشهور امام خمینی (ره) و فقهای بزرگ تطبیق داده شود؛ شورای نگهبان می تواند از نظر

وی به همین جهت یادآور شد: اینکه می گویند قانون تاکید دارد فقط افراد مسلمان وارد مجالس کشور شوند حرف صد در صد غلطی هست. اعضای شورای مجالس اسلامی منتخبان مردم هستند و از چند فیلتر هم جهت در معرض رای مردم قرار گرفتن می گذرند. مراجع هم این روند گزینش را قبول کرده اند. همه اقلیت های دینی و مذهبی رسمی کشور می توانند در این فرآیند شریک باشند و هیچ کس حق ندارد حقوق شهروندی آنها را تضییع کند.

قائم مقام حزب اعتماد ملی گفت: اگر شورای نگهبان بر پسوند اسلامی بودن شوراهای شهر و دِه تاکید دارد، باید گفت که مجلس مقننه ما نیز اسلامی هست. ولی اقلیت ها در آنجا می توانند به عنوان نمایندگان مردم حضور یابند. این در حالی است که تصمیماتی که در مجلس شورای اسلامی گرفته می شود به مراتب تصمیماتی اثرگذارتر و مهمتر هستند.

وی همچنین افزود: چطور نماینده زرتشتی ما می تواند آزادانه از تریبون مجلس استفاده کند، ولی عضو شورای شهر نمی تواند؟ این پرونده به تفسیر ناثوابی که از قانون اساسی انجام شده است بازمی گردد. من بارها اعلام کرده ام که تقاضا دارم تا اعضای محترم شورای نگهبان هنگامی که می خواهند در مورد مسئله شرعی نظر بدهند، نظر فقهای بزرگ و حضرت امام (ره) را هم در نظر گرفته و با گفته آنها نیز تطابق دهند. همچنین مورد نیاز است تا تصمیمات مهم در رفراندومی به نظرسنجی فقها و حقوقدانان هم برسد.

تصمیمات شورای نگهبان با نظرات امام خمینی و فقهای بزرگ تطبیق داده شود / منتجب نیا

واژه های کلیدی: قانون | اسلامی | قوانین | نگهبان | شورای شهر | قانون اساسی | مجلس شورای اسلامی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz